مسابقات A-لیمپیاد

Slider

گروه ریاضی خانه علم با هماهنگی خانه ریاضیات استان اصفهان، هر سال در شهر زنجان همزمان با سایر شهرهای کشور مسابقات بین‏المللی A-لیمپاد را در سطح متوسطه دوم برگزار می‏کند. مسابقه A-ليمپياد در بيش از ۹۰ مدرسه در هلند و مدارس بيش از ۱۵ کشور دنيا به مرکزيت موسسه تحقيقاتي فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‏ای برگزار مي­شود. در پي تفاهم‌نامه همکاري آن موسسه با خانه رياضيات اصفهان، چند سالي است که مرحله اول اين مسابقه با همکاري خانه­های رياضيات و خانه‏های علم در بیشتر شهرهای ايران همزمان برگزار می‏شود.

در اين مسابقه، دانش‌آموزان به صورت گروهي بايستي صورت دقيق يک مسئله بزرگ و واقعي را تفسير کنند، راهکارهاي مناسبي براي حل آن بيابند، نتايج به دست آمده را تحليل کنند و نتايج نهايي را به شکل مناسبي ارايه دهند. در اين رهگذر مهارت­‌هايي چون خواندن موثر، تفکر پويا و خلاق، استفاده ازمدل­سازي رياضي مسايل، کارگروهي و نوشتن ساختار‌‌يافته و موثر در دانش‌آموزان رشد خواهد يافت. براي مرحله دوم اين مسابقه در صورت به حد نصاب رسيدن امتيازها، يک يا دو تيم جهت اعزام به کشور هلند و شرکت در مرحله نهايي مسابقه انتخاب مي‌شوند. اين دانش­‌آموزان ضمن درگير شدن در يک مسابقه معتبر و مفيد بين­‌المللي، متناسب با امتياز اخذ شده جوايزی از طرف آن موسسه دريافت خواهند نمود.

مسابقات الیمپیاد سال ۱۳۹۸ در آذرماه برگزار می‌گردد. مهلت ثبت نام در این مسابقه تا پایان روز شنبه ۲ آذرماه است و مسابقه در روز جمعه ۸ آذرماه در محل خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار می‌گردد.

در سال ۹۷ دانش‌آموزان زنجانی که موفق به کسب بیشترین امتیاز در این مسابقات شدند، خانه علم به منظور قدردانی و تشویق اقدام به فرستادن این دانش‌آموزان به اردوی آموزشی-تفریحی در بهشهر استان مازندران کرد. این دانش آموزان توانستند در این اردو نیز موفق به کسب رتبه دوم گروهی شوند.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خانه علم می باشد

طراحی و اجرا : گروه آفتاب