مسابقات الیمپیاد دانش‌آموزی ریاضی

 گروه ریاضی خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در نظر دارد که مرحله اول سیزدهمین دوره مسابقات A-لیمپیاد را همزمان و هماهنگ با سایر خانه‏های ریاضیات کشور برگزار کند. مسابقه A-ليمپياد در بيش از ۹۰ مدرسه در هلند و مدارس بيش از ۱۵ کشور دنيا به مرکزيت موسسه تحقيقاتي فرودنتال دانشگاه اوترخت کشور هلند به صورت دو مرحله‏ای برگزار مي­‌شود. در پي تفاهم‌نامه همکاري آن موسسه با خانه رياضيات اصفهان، چند سالي است که مرحله اول اين مسابقه با همکاري خانه­‌های رياضيات و خانه‏های علم، در بیشتر شهرهای ايران همزمان برگزار می‏شود.

در اين مسابقه دانش‌آموزان به صورت گروهي بايد صورت دقيق يک مسئله بزرگ و واقعي را تفسير کنند، راهکارهاي مناسبي براي حل آن بيابند، نتايج به دست آمده را تحليل کنند و نتايج نهايي را به شکل مناسبي ارايه دهند. در اين رهگذر مهارت­‌هايي چون خواندن موثر، تفکر پويا و خلاق، استفاده ازمدل­سازي رياضي مسايل، کار گروهي و نوشتن ساختار‌‌يافته و موثر در دانش‌آموزان رشد خواهد يافت.

براي مرحله دوم اين مسابقه در صورت به حد نصاب رسيدن امتيازها، يک يا دو تيم جهت اعزام به کشور هلند و شرکت در مرحله نهايي مسابقه انتخاب مي‌شوند. اين دانش­‌آموزان ضمن درگير شدن در يک مسابقه معتبر و مفيد بين‌­المللي، متناسب با امتياز اخذ شده جوايزی از طرف آن موسسه دريافت خواهند نمود.

در بخش مسابقات سایت اطلاعات دقيق­تري از مسابقه و همچنین نحوه ثبت نام آورده شده است. همچنين اطلاعات بيشتر در رابطه با اين مسابقه از طريق سايت اينترنتي خانه رياضيات اصفهان (بخش مسابقات) قابل دسترسي است. توجه کنید که برای ثبت نام تا ۹۸/۰۹/۰۲ فرصت دارید.
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://mathhouse.org/VisitorPages/show.aspx?IsDetailList=true&ItemID=7100,1

در صورت داشتن سوال با دفتر خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان (۳۳۱۵۵۰۳۵) تماس گرفته شود و یا با ایمیل Science.house@iasbs.ac.ir مکاتبه کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>