اولین نمایشگاه دانش‌آموزی پاییز

اولین نمایشگاه‌ دانش‌آموزی در فصل پاییز با حضور۱۲۰ نفر از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول برگزار شد. این برنامه روز شنبه ۱۸ آبان برنامه برای ۶۰ نفر و روز یکشنبه ۱۹ آبان برای ۶۰ نفر دیگر از دانش‌آموزان برگزار گردید. در هر دو روز جزئیات برنامه به روال زیر بود:
دانش‌آموزان در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح وارد ساختمان خانه علم شده و با کمک مربیان همراه به دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند. گروه اول در سالن همکف ساختمان وارد بخش اتاق تفکر شد و با بازی‌های فکری و استراتژی‌های برد و باخت این بازی‌ها آشنا شدند. گروه دوم از دانش‌آموزان به طبقه بالا رفتند و خود این گروه به دو گروه کوچکتر ۱۵ نفره تقسیم شدند و به صورت جایگشتی از غرفه‌های ریاضی، فیزیک و شیمی دیدن کردند. در هر کدام از این غرفه‌ها یک دانشجوی دکتری مرتبط با همان رشته توضیحات لازم را به دانش‌آموزان ارائه می‌دادند و دانش‌آموزان را با شگفتی‌های علوم پایه و همچنین حقایق قابل لمس از این رشته‌ها آشنا می‌کردند.

در بخش دوم برنامه، گروه‌های طبقه همکف و طبقه بالا با هم جابجا شده و برنامه‌ها تکرار شد تا به این طریق همه دانش‌آموزان از همه برنامه‌های ارائه شده در این بخش دیدن نمایند. در بخش سوم همه دانش‌آموزان به اتاق تاریک هدایت شدند و در آنجا آزمایش‌هایی مرتبط با نور و صدا اجرا شد که جذابیت‌های جالبی برای دانش‌آموزان داشت.

در بخش پایانی از دانش‌آموزان فرم‌های نظرسنجی را دریافت کرده و درباره برنامه‌ها نظرات خود را اعلام داشتند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>