برگزاری مسابقه الیمپیاد دانش‌آموزی

سیزدهمین دوره مسابقه تیمی A-lympiad امسال برای سومین سال پیاپی با حضور ۸ گروه‏ ۳ نفره همزمان با سراسر کشور روز جمعه هشتم آذر ماه ۱۳۹۸، از ساعت ۸ تا ۱۶ در ساختمان خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار گردید.

در این مسابقه، دانش‌آموزان به صورت گروهی صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر می‌کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن پیدا می‌کنند، نتایج به دست آمده را تحلیل می‌کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه می‌دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده ازمدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

از ۸ تیم حاضر در این دوره از مسابقات، سه تیم از شهرستان ابهر و پنج تیم دیگر از شهرستان زنجان شرکت داشتند و این دانش‌آموزان به رقابت با هم سن و سال‌های خود در یک مسابقه بین المللی پرداختند. سرپرستی برگزاری این آزمون با دکتر سعید کرمی زرندی از اعضای هیات علمی دانشکده ریاضی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان بود و آقای علیرضا شمسیان، دانشجوی دکتری این دانشکده، در برگزاری این آزمون به ایشان کمک نمودند. همچنین دکتر نیک فرجام ریاست خانه علم و عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با حضور خود مشوق حضور دانش‌آموزان در این مسابقه بودند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>